اقدامات ضروری پس از ثبت شرکت

اقدامات ضروری پس از ثبت شرکت

پس از ثبت شرکت در کرج یا سایر شهرهای کشور نیازمند یکسری اقدامات هستید که پس از ثبت شرکت به آن ها نیازمند خواهید بود , که در این مقاله سعی کرده ایم با بررسی این اقدامات شما را از آنها آگاه گردانیم.

پس از ثبت شرکت در کرج در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت شماره ثبت و مدارک شرکت شامل اساسنامه اظهارنامه شرکت‌نامه تقاضانامه و چاپ آن در روزنامه رسمی کشور مجاز به انجام فعالیت ذکر شده در موضوع شرکت به‌ صورت رسمی می‌باشید ولی باید در نظر داشته باشید یک سری از اقدامات را باید به‌صورت اجباری انجام گیرد که انجام ندادن آن‌ها باعث ایجاد مشکلات و یا حتی جریمه مالی می‌گردد.

هدف از ارائه این مطلب این است که شما بدانید پس از ثبت شرکت در کرج و دیگر نقاط کشور شرکت شما نمی تواند شروع به فعالیت کند و اقدامات زیر باید انجام شود تا از ثبت شرکت در کرج که قبلا انجام داده اید  بتوانید بهره برداری کنید و با دانش کافی در این راه قدم بگذارید و بدانید در این مسیر ما همراه شما هستیم.
کارشناسان عماد ثبت همواره  پیش از ثبت شرکت در کرج همراه شما هستند و هم پس از انجام ثبت شرکت در کرج قدم به قدم با شما را راهنمایی خواهند کرد تا فعالیت شرکت خود را به صورت رسما و قانونی آغاز نمایید.

درواقع در خصوص بعضی از اقدامات قانون امری وجود دارد و در صورت عدم انجام آن ضمانت‌های اجرایی و مجازات مربوطه اعمال می‌گردد و یک سری اقداماتی هم وجود دارند که انجام آن‌ها مفید بوده ولی اجباری نمی‌باشد. پس این اقدامات به دودسته اجباری و اختیاری تقسیم می‌گردد.

اقدامات اجباری قیدشده در قانون عبارتند از:

۱پلمپ دفاتر مالی شرکت شامل دفتر روزنامه و دفتر کل

این دفاتر مخصوص درج حساب‌های مالی شرکت از بعد از تأسیس تا پایان سال مالی شرکت می‌باشد. درواقع هر شرکت برای هرسال مالی خود که معمولاً از فروردین تا پایان اسفند ماه می‌باشد (البته در اساسنامه شرکت سال مالی آن قیدشده است) یک سری دفتر مالی که شامل یک جلد دفتر روزنامه و یک جلد دفتر کل می‌باشد را تهیه نماید.

این دفاتر توسط اداره دارایی و ثبت شرکت‌ها پلمپ شده و به‌اصطلاح ورق شماری و منگوله‌دار می‌گردد؛ که درواقع به شمارش ورق‌های دفاتر و قید نام شرکت روی آن‌ها و منگوله‌دار کردن آن‌ها پلمپ دفاتر گفته می‌شود.

دقت نمایید زمان تهیه این دفاتر پس از تأسیس شرکت یک هفته می‌باشد و بعد از تأسیس نیز قبل از شروع سال مالی باید این دفاتر اخذ گردد پس اولین اقدام پس از ثبت اخذ پلمپ دفاتر مالی شرکت می‌باشد که در صورت عدم تهیه آن جریمه مالیاتی خواهید شد.

۲تعیین حوزه و تشکیل پرونده دارایی:

اقدام بعدی اجباری پس از ثبت شرکت در کرج و دیگر نقاط کشور تشکیل پرونده دارایی می‌باشد. مطابق قانون مالیات‌های مستقیم هر شرکت پس از تأسیس ۲ ماه فرصت دارد تا در دارایی منطقه خود تشکیل پرونده دارایی داده و مدارک خود را تسلیم دارایی نماید در غیر این صورت مشمول جریمه دو برابر حق التمبر عادی می‌گردد.

برای تشکیل پرونده دارایی ابتدا تعیین حوزه شده و حوزه مالیاتی شما مشخص می‌گردد و سپس با مدارک لازم به حوزه مربوطه مراجعه و تشکیل پرونده دارایی می‌نمایید.

کارهای مالیاتی خود را به عماد ثبت بسپارید در کوتاه ترین زمان به کارهای مالیاتی شما کادر مجرب و با تجربه عماد ثبت رسیدگی می کنند.

۳اخذ کد اقتصادی:

جهت انجام فعالیت شرکت و دریافت وجه مالی از طرف معامله باید کد اقتصادی شرکت را اعلام نمایید در واقع یکی از شرایط فاکتور رسمی و قابل‌ قبول برای دارایی اخذ کد اقتصادی در فاکتورها می‌باشد این کد توسط همان حوزه مالیاتی به شرکت شما تعلق می‌گیرد و سپس با پست به آدرس اعلامی ارسال خواهد شد.

۴ثبت ‌نام مالیات ارزش‌افزوده و اخذ کد ارزش‌افزوده:

شرکت‌ها یا اشخاص حقوقی ۲ نوع مالیات به دولت پرداخت می‌نمایند

۱- مالیات عملکرد کد پس از پایان سال مالی شرکت و ارائه اظهارنامه آن مبلغ مالیات خود را پرداخت می‌نمایند

۲- مالیات ارزش ‌افزوده که به‌ صورت سه ماه یک‌ بار پرداخت می‌نمایید برای این منظور نیز باید در سامانه مربوطه و اداره ارزش ‌افزوده ثبت‌ نام نموده و کد ارزش ‌افزوده دریافت نمایند در غیر این صورت مشمول جریمه مالیات ارزش ‌افزوده خواهند شد.

۵اخذ کد کارگاهی بیمه تأمین اجتماعی:

در صورتی‌ که شرکت دارای کارمند باشد باید حتماً کد کارگاهی بیمه را اخذ نموده و سپس لیست بیمه افراد را تهیه‌کرده و به بیمه تأمین اجتماعی ارائه نماید هر کارفرمایی طبق قانون کار مکلف است کلیه کارمندان و کارگران خود اعم از موقت یا دائم را بیمه نموده و حق بیمه آن‌ها را پرداخت نماید.

این مقدار کلاً ۳۰ درصد مبلغ حقوق کارمند می‌باشد که ۲۳ درصد آن را کارفرما و ۷ درصد آن را کارمند پرداخت می‌نماید در غیر این صورت هر ذینفعی می‌تواند به وزارت کار شکایت نموده و درخواست بیمه نماید. همچنین در نظر داشته باشید که شرکت باید با کارمندان خود قرارداد انعقاد نموده و یک نسخه از آن را به وزارت کار تحویل نماید.

اقدامات اختیاری پس از ثبت شرکت در کرج و دیگر نقاط کشور:

-ثبت لوگوی شرکت و نام تجاری شرکت (ثبت علامت).
-اخذ کارت بازرگانی در صورت مبادرت به صادرات و واردات.
-تهیه برنامه حسابداری و مالی شرکت و استخدام حسابدار.
-تهیه سربرگ و کارت ویزیت و ست اوراق اداری.
-تهیه سایت شرکت.
-افتتاح حساب بانکی و اخذ دسته‌چک شرکت و….
اقدامات اجباری و اقدامات اختیاری پس از ثبت شرکت در کرج را عماد ثبت برای شما در کمترین زمان ممکن انجام می دهد و شما را به بهترین نتایج می رساند. مشاورین ما از بهترین ها در زمینه حقوق  شما را به خوبی راهنمایی خواهند کرد و راه های قانونی و مطمئن و کوتاه را به شما نشان خواهند داد تا از رقبا پیشی گرفته و تجارت پرسودی را تجربه کنید.

موسسه حقوقی عماد با کادر مجرب خود  مجموعه‌ای از خدمات را در کنار هم در اختیار شما قرار می‌دهد تا شما با آسودگی خاطر تجارت نمایید.

ما در عماد ثبت بهترین ها را برای شما رقم خواهیم زد ما در همه حال آسودگی شما برایمان مهم است و کار های حقوقی خود را به ما بسپارید.

ثبت شرکت در کرج را به عماد ثبت بسپارید که متخصص در این کار است .

 پاسخ دهید

اخبار موسسه

prev next

توصیه های کاربردی

prev next