برند یا علامت تجاری چیست؟

برند یا علامت تجاری برای تمایز بخشیدن به محصول یا محصولات شما از سایر کالاهای مشابه در بازار است و به بیانی دیگر از نام یا علامت تجاری نیز میتوان برای تمایز بخشیدن به کسب و کارها استفاده کرد ویک شرکتی را با استفاده از برندسازی به عنوان یک برند تجاری موفق برسر زبان ها انداخت.

بله، یک تحول در دنیای تجارت در حال شکل گیری می باشد، تحولی که فروش را به خرید مبدل می سازد، این تحول به دلیل ظهور نام تجاری کالاها و خدمات تقویت و تسریع می شود.

پدیده فروش در تثبیت نام تجاری کالا نهفته شده است، بعبارتی دیگر فروش نیست بلکه خرید صورت می گیرد. این امر در فروشگاه های اینترنتی(که در ایران نیز در حال رشد می باشد) از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد چراکه ما با اعتمادی که به آن برند(مارک) مورد نظر داریم خرید خود را براحتی انجام داده و آن را در محل تحویل می گیریم.

شما می توانید با تشکیل یک واحد هر چند کوچک در مجموعه خود برای این امر و با کمک از مشاوره کانون های آگهی و تبلیغات معتبر و متخصص مسیر درستی در راستای این امر ارزشمند گام بردارید.

به عقیده بسیاری از کارشناسان و بنیانگذاران موفق تجارت های مختلف، راه اندازی یک مجموعه بدون تفکر برند کردن آن یک اشتباه بزرگ است

تعریف عمومی برند

برند یا نمانام به طور کلی مجموعه ای از برداشت های ذهنی، احساسی، منطقی و برتری هایی است که مشتری نسبت به یک محصول و یا خدمات بر اساس نام برند آن در بین محصولات مشابه قائل می شود!
در واقع برند یک فرم مفهوم دارد، جمع کل احساسات و برداشت هایی است که تمام مخاطبان احتمالی (مشتریان بالقوه) و مشتریان کنونی شما در ذهن و قلب خود، درباره شما حس می کنند!
عوامل بسیاری در پروسه برندینگ تاثیر گذارند از جمله نام، نشانه(لوگو)، طرح بسته بندی، ویژگی های محصول و یا خدمات، وب سایت، تبلیغات، مدیریت مجموعه، پرسنل که می توان از آنها به عنوان عناصر برندینگ نام برد.

امروزه ما به سمتی پیش می رویم که بخش اعظم کالا و خدمات فروخته نمی شوند بلکه خریداری می شوند و تثبیت نام کالا(برند شدن) نقش عمده ای در تسهیل این جریان ایفا می کند، یک فروشگاه را در نظر بگیرید، انواع کالا ها بر روی قفسه های مختلف قرار گرفته اند و مشتری در میان آنها به انتخاب می پردازد و کالای خود را انتخاب می کند، اما در اینجا پدیده فروش کجاست؟پاسخ دهید

اخبار موسسه

prev next

توصیه های کاربردی

prev next