ساجات چیست ؟

ساجات مخفف کلمه (سامانه جامع تشخیص صلاحیت شرکت ها) است و همانطور که از آن مشخص است این سامانه برای تشخیص صلاحیت شرکت ها راه اندازی شده است و تمامی شرکت های که برای رتبه بندی می خواهند اقدام کنند لازم است در این سامانه ثبت نام نمایند.
همچنین بایستی بدانید که شرکت متقاضی رتبه بندی (اعم از پیمانکاران مشاوران انفورماتیکساخت و طرح ) پس از مطالعه ی کلیه ی آیین نامه های مصوب در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، می بایست با توجه به شرایط شرکت اقدام به دریافت پایه و رشته مورد نظر خود نماید.
در مرحله ی اول با توجه به فهرست مدارک الصاقی ذکر شده در سایت به نشانی الکترونیکی sajat.mporg.ir ، مدارک مورد درخواست ساجات را تهیه کرده و در سایت ساجات اقدام به ثبت نام می نماییم. مرحله ی ذکر شده شامل ۲ قسمت ( ثبت نام اولیه و ثبت نام مرحله ی دوم ) می باشد.

در مرحله ی اول شناسه و گذر واژه اول دریافت شده و سپس ثبت نام ابتدایی ( ورود اطلاعات اولیه شرکت ) انجام می شود و در مرحله ی دوم پس از اخذ تاییدیه از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، و دریافت شناسه و گذر واژه ی دوم، کلیه ی اطلاعات مرتبط با شرکت با توجه به رشته و پایه درخواست شده بر روی سایت قرار خواهد گرفت و کلیه ی مدارک در محل های مربوطه و تعریف شده الصاق می گردد .
در نهایت پس از ورود به سامانه و الصاق اطلاعات و مدارک اسکن شده به صورت کامل، پرونده جهت بررسی به سازمان مربوطه ارسال می گردد . ساجات پس از بررسی پرونده ( این بخش ممکن است طی چندین مرحله انجام پذیرد )، و حکم تأیید، آن را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال کرده و کلیه ی مدارک مربوطه به صورت فیزیکی توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دریافت می شود و نسبت به صدور گواهی صلاحیت شرکت اقدام می نمایند.

اعلام تغییرات به ساجات

برای ایجاد تغییرات در شرکت ها ، باید درخواست تغییرات شرکت خود را به اداره ثبت شرکت ‌ها ارائه کنید. از جمله تغییرات قابل اعمال می‌ توان به تغییر نام، نشانی، هیات مدیره، سال مالی، سرمایه ی سهمی، دارندگان حق امضا و … اشاره کرد.

سپس روزنامه رسمی تغییرات انجام شده را در سامانه ساجات قرار داده و یا به اطلاع مسئولین مدیریت و برنامه ریزی کشور می رسانیم.

ثبت شرکت عماد با دارا بودن کارشناسان زبده و توانمند در حوزه ثبت براحتی میتوانند مشکلات رتبه بندی و ثبت نام در سامانه ساجات را برطرف نمایند تنها کافیست یکبار امتحان کنید.پاسخ دهید

اخبار موسسه

prev next

توصیه های کاربردی

prev next