مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج را باهم در این مقاله بررسی می کنیم و شرایط و ضوابطی که یک شرکت برای ثبت احتیاج دارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

یکی از قوانین ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرج این است که حداقل ۲ نفر از اعضای اصلی باید بالای سن قانونی باشند و تعداد اعضای شرکا نیز باید حداقل دو نفر باشد.

هر یک از اعضای شرکت حداقل باید ۱ درصد سهامدار باشند.

شرکتی که با عنوان ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرج ثبت می شود جزء شرکت های تجاری محسوب خواهد شد و حتی اگر فعالیت های شرکت غیر تجاری باشد باید به صورت سالیانه مالیات پرداخت کند.

پس اگر جز دسته شرکت هایی هستید که فعالیت های شما جزء فعالیت های تجاری به حساب نمی آید بهتر است شرکت با مسئولیت محدود را به ثبت نرسانید و بهترین انتخاب برای شما ثبت موسسه است.

 

سرمایه ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرج

سرمایه شرکت در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج مانند شرکت سهامی خاص به سهام تقسیم نمیشود و هریک از اعضا به عنوان سهم الشرک سرمایه دار شرکت هستند.

و هریک از اعضای شرکت به میزان سرمایه و سهم الشرک خود متعهد به امور شرکت در قبال اشخاص ثالت هستند.

هیات نظارت بر شرکت در چه صورت تشکیل می گردد؟

زمانی که  تعداد اعضای شرکت بیشتر از ۱۲ نفر باشد, هیات نظارت بر اعضا تشکیل خواهد شد و این هیات متشکل از ۳ نفر از اعضای اصلی شرکت هستند که در هیات مدیره نباید حضور داشته باشند و مدت زمان تشکیل هیات نظارت به مدت یکسال است.

 

آیا انتخاب نام خانوادگی در ثبت شرکت با مسئولیت محدود درست است؟

اگر هر یک از شرکا از نام خانوادگی خود در اسم شرکت استفاده نماید موظف به پرداخت کلیه ی قروض و تعهدات شرکت خواهد بود حتی اگر سهم الشرکه آن شخص از میان سایر اعضاء از همه کمتر باشد ولی با ثبت نام فامیل خود در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بدو امر این مسئولیت را قبول کرده است.

تا جایی که ممکن است بهتر از انتخاب نام در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج امتناع ورزید زیرا حکم چنین شرکتی مانند شرکت های تضامنی خواهد بود.

 

تشکیل  ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

زمانی شرکت با مسئولیت محدود در کرج تشکیل خواهد شد که تمام سرمایه شرکت اعم از نقدی و غیر نقدی به مدیرعامل شرکت تسلیم گردد و مدیر عامل اقرار به دریافت کلیه ی سرمایه شرکت نماید.

در صورتی که این ماده از قانون رعایت نشود تشکیل شرکت با مسئولیت محدود در کرج  باطل خواهد بود.

 پاسخ دهید

اخبار موسسه

prev next

توصیه های کاربردی

prev next