وکالت و مشاوره حقوقی

ارائه خدمات حقوقی در شاخه های مختلف به ‌صورت کاملاً تخصصی :

پیچیده شدن روابط اقتصادی و  اجتماعی باعث گردیده برخی از فرصت ‌طلبان با استفاده از کمبود آگاهی ‌های حقوقی مردم، راه‌ هایی برای تعرض ‌به‌ حقوق قانونی افراد پیدا کنند. در این میان امید اصلی مردم به حقوقدانان و به‌ویژه وکلای دادگستری می باشد تا بتوانند به حقوق از دست رفته خود را دست یابند.

امروزه خدمات حقوقی به‌ یکی از مهمترین لوازم ضروری زندگی انسان امروز تبدیل شده است، به ‌نحوی که هیچ فرد، سازمان، شرکت یا فعال اقتصادی و تجاری را نمی ‌توان یافت که در جریان فعالیت خود به ‌نحوی از خدمات حقوقی بهره نگیرد‌.بدون تردید امر وکالت نیز،یکی از مشاغل حساس و دشوار به شمار می رود که نیاز به تجربه و آگاهی بالایی دارد.

در جوامع امروزی خدمات حقوقی به ‌دو شکل “عمومی” و “تخصصی”ارائه می شود.

در شکل عمومی، همانگونه که در ایران مرسوم است، وکلای منفرد همه‌ گونه خدمات حقوقی ارائه می دهند، در حالیکه حقوق و شاخه‌های آن بسیار گسترده است و بدیهی است کسی نمی ‌تواند در همه‌ زمینه ‌ها متخصص باشد و خدمت حقوقی مناسبی ارائه دهد.

بنا به دلایلی که  ذکر شد، در جوامع پیشرفته، خدمات حقوقی به ‌صورت تخصصی ارائه می شود، اگرچه در برخی از کشورها از جمله ایران، پروانه‌های وکالت به‌ حوزه‌های تخصصی تقسیم نشده‌ اند و لذا وکیل دادگستری میتواند در همه حوزه ها اقدام به خدمات حقوقی نماید ، پر واضح است به علت گستردگی دانش حقوق، داشتن تخصص در همه‌ حوزه‌ های آن امکان پذیر نیست.

داشتن وکیل در جامعه امروزی امری ضروری می باشد، و استفاده از یک وکیل به‌ دلیل گستردگی موضوعات و مشکلات افراد، کارایی لازم را ندارد. لذا در جوامع پیشرفته برای مقابله با این مشکلات مؤسسات حقوقی تشکیل شده که در درون خود از خدمات متخصصین شاخه ‌های مختلف حقوقی بهره‌ مند می باشند و متقاضی را به‌ کارشناس یا وکیلی که متناسب با نیاز او باشدمعرفی می‌کنند.

تیم وکلای موسسه حقوقی عماد با تلاش جمعی و پایبندی به ‌اصول ‌اخلاق حرفه‌ای و بکارگیری تمام توان و تخصص خود، که حاصل سال‌ها تلاش و تجربه علمی و عملی در حوزه‌های مختلف حقوقی و قضایی است‌، نهادی تخصصی و توانمند را برای دفاع از حقوق قانونی افراد پایه‌گذاری نموده است.

 

اخبار موسسه

prev next

توصیه های کاربردی

prev next